Wróć do wszystkich Wydarzeń

DEMISTYFIKACJE

poniedziałek, 12 lipca 2021
Demistyfikacje
Sztuka współczesna skupia się nierzadko na analizie siebie samej, penetrując mechanizmy swego działania, weryfikując tradycyjne ujęcia, obnażając zwyczajowe procesy czy demaskując utrwalone konstrukty artystyczne. Takie autotematyczne bądź metaartystyczne działania ujawniają mechanizmy mitologizacji czy nawet mistyfikacji obecne we współczesnym świecie sztuki. Sztuka i media przez nią stosowane nie są bowiem niewinne, zaś naznaczona podejrzliwością relacja z rzeczywistością pozostaje polem do odkrywczych demistyfikacji, choć często dyskomfortowo odzierających odbiorców złudzeń.

„Demistyfikacje” to piąty wykład o sztuce współczesnej z cyklu „Zakwestionowania sztuki”. Autor cyklu i prowadzący to dr Hubert Bilewicz, który pracuje jako adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Badawczo zajmuje się sztuką nowoczesną (zwłaszcza historią architektury i dizajnu). Interesują go różne (artystyczne i pozaartystyczne) uwikłania sztuki. Od lat zajmuje się popularyzacją sztuki współczesnej.

Spotkanie on-line ma charakter bezpłatny. Liczba uczestników jest ograniczona. W dniu spotkania o godzinie 17:45 umieścimy na wydarzeniu Facebook link do webinaru odbywającego się na platformie Zoom.

Link do wydarzenia oraz transmisji na żywo na Facebooku: https://fb.me/e/HSWoOYKj
Informacje: teatrwoknie@ftg.pl, +48 533793100, FB: @TeatrwOknieW grafice zdekonstruowano fragment obrazu „Sportowcy. Suprematystyczne sylwetki sportowców” (1928–32) Kazimierza Malewicza, Fot. Dora Hara
  • Rodzaj: Sztuka,Wykład
  • Data: 12 lipca 2021 - 18:00 - 19:30
  • Miejsce:Gdańsk
  • Czas trwania:90 minutes

Dodaj Komentarz

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024