Wróć do wszystkich Wydarzeń

MONOTEATR: Joanna Szczepkowska „Dzikie Ballady Adama M.”

sobota, 23 lipca 2022
„Dzikie Ballady Adama M.” to wieczór intensywnych przeżyć z zapomnianymi, dziwnymi i metafizycznymi wierszami inspirowanymi ludowymi legendami. Balladami na pograniczu pogaństwa i chrześcijaństwa o zjawach, nimfach i duchowości.
Joanna Szczepkowska językiem poety i jego ballad wprowadza widzów w świat romantyzmu i szczególnego klimatu wierszy o świecie z dawnych wierzeń.
„…na tej maleńkiej scenie, otulona w ciemność i kilka migotliwych mgnień świecy, sama jedna maluje obrazy, których nikt się nie spodziewa. Wypowiedziała kilka pierwszych słów, a ja wiedziałem już wszystko. I po co to robi – i do czego nas to zaprowadzi! Bo – proszę Państwa – ona stwarza Teatr. Taki najprawdziwszy, magiczny i wielki. Ma do dyspozycji tylko siebie: swój głos, swoje ciało, swoją twarz, oczy… I przenosi nas w świat pogańskich wierzeń, nad leśne jeziorka, pełne duchów i zjaw ostępy, w których wiele zdarzyć się może. By się zdarzyło naprawdę – musimy uwierzyć, że właśnie tam jesteśmy. A ona nie daje nam wyboru – musimy uwierzyć. Bo ona bierze nas za ręce i prowadzi, byśmy tak jak ona otworzyli serca na sztukę…” ~Włodzimierz Neubart/ www.chochlikkulturalny.blogspot.com
●●●
Reżyseria: Joanna Szczepkowska
Wykonanie: Joanna Szczepkowska
Wg ballad i wierszy Adama Mickiewicza
●●●
Przed spektaklami zapraszamy na spotkania wprowadzające, a po ich zakończeniu na rozmowy z twórcami. Wszystkie wydarzenia są BEZPŁATNE.
●●●
Spektakl realizowany jest w ramach projektu „MONOTEATR: Mistrzowie słowa w oknach”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje, Edycja 2022
Organizator: Teatr w Oknie, Fundacja Theatrum Gedanense
Partner: Gdański Teatr Szekspirowski
  • Rodzaj: Monoteatr
  • Data: 23 lipca 2022 - 19:30 - 21:30
  • Miejsce:Gdansk
  • Czas trwania:120 min.

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024