Wróć do wszystkich Wydarzeń

MONOTEATR: Dorota Kaczor „Hermenegilda K.”

niedziela, 24 lipca 2022
Komediowy monodram w groteskowy sposób opowiada o Hermenegildzie Kociubińskiej – jednej z postaci ”Teatrzyku Zielona Gęś ” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Hermenegilda to uosobienie artystki, która lata świetności ma za sobą. Nie jest jednak w stanie pogodzić się z tym, że przestała przebywać w środowisku artystycznym. Nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji.
Szalę goryczy przepełnia brak zaproszenia na Bal do szanowanego w środowisku artystycznym profesora Bączyńskiego. Hermenegilda postanawia zorganizować konkurencyjne przyjęcie, odgrywając samotnie skecze ”Teatrzyka Zielona Gęś” oraz ucząc wyimaginowanych gości zasad savoir vivru.
Spektakl łączy różne środki artystyczne, takie jak teatr formy, teatr ożywionych przedmiotów, śpiew, pantomimę oraz aktorstwo żywoplanowe. Przedstawienie to pokaz umiejętności aktorskich, dobra zabawa, a zarazem ukłon w stronę artystów, którzy odchodzą zapomniani.
●●●
Reżyseria: Dorota Kaczor
Wykonanie: Dorota Kaczor
Autorski scenariusz jest inspirowany twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana
Brzechwy oraz Juliana Tuwima.
W przedstawieniu usłyszymy piosenki z repertuaru między innymi
Violetty Villas, Hanki Ordonówny, Ireny Kwiatkowskiej, Zdzisławy Sośnickiej, Zofii Terne czy Ireny Santor.
●●●
Przed spektaklami zapraszamy na spotkania wprowadzające, a po ich zakończeniu na rozmowy z twórcami. Wszystkie wydarzenia są BEZPŁATNE.
●●●
Spektakl realizowany jest w ramach projektu „MONOTEATR: Mistrzowie słowa w oknach”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje, Edycja 2022
Organizator: Teatr w Oknie, Fundacja Theatrum Gedanense
Partner: Gdański Teatr Szekspirowski
  • Rodzaj: Monoteatr
  • Data: 24 lipca 2022 - 19:30 - 21:30
  • Miejsce:Gdansk
  • Czas trwania:120 min.

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024