Wróć do wszystkich Wydarzeń

Dobre Sobie – koncert kameralny

sobota, 9 kwietnia 2022

Nadchodzi nowe! I zaprzyjaźnione z tradycją…

„Lubimy takie składy jak Dobre Sobie. Poskładane z doświadczonych, utalentowanych pasjonatów, którzy w pewnym momencie dokonują rekonfiguracji i obierają trochę inną twórczą drogę. To kolejny skład, który wdzięcznie inspiruje się tradycją komponując autorskie utwory. Tradycja i nowoczesność, ludowość w miejsko-inteligenckim wydaniu” – tak o zespole pisał Grajdół Festiwal.
Dobre Sobie tworzą klimatyczne autorskie utwory, których bazą jest muzyka tradycyjna. Piszą własne teksty, tworzą muzykę, aranżują i nie boją się eksperymentów. Inspirują się pieśniami ludowymi zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej, ale ponieważ na co dzień wykonują również inne gatunki muzyczne, lubią łączyć odmienne style i tworzyć nowe kombinacje. Folk wykracza tu szeroko poza ramy.
Tworzą przede wszystkim muzykę autorską, ale w ich repertuarze znajdziecie też polskie pieśni tradycyjne, a zdarza im się również grać covery takich zespołów jak np.: Armia czy T-love, zachowane jednak w klimacie ethno.

Dobre Sobie są laureatami 49. Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA 2021 oraz Festiwalu Fama 2021.
Skład zespołu tworzą: Anka Bochnak – Fryc, Justyna i Kuba Bryzgalscy oraz Marcin Grzybowski.

bilety: 30(U), 35(N)zł

wydarzenie FB: https://fb.me/e/m4PX4HTxV

  • Rodzaj: Koncert
  • Data: 9 kwietnia 2022 - 19:00 - 20:00
  • Miejsce:Gdańsk

Dodaj Komentarz

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024