Wróć do wszystkich Wydarzeń

Zupa rybna w Odessie | monodram | wyk. Sebastian Ryś

sobota, 29 stycznia 2022
Jedyny w swoim rodzaju taki monodram o Emisariuszu Janie Karskim, będący głosem młodego pokolenia interpretującego niedawne i głośne wydarzenia.
Nieprzewidywalna 50 minutowa opowieść grozy.
Nieznająca przestanków i odpoczynku, śnieżna przeprawa przez Pireneje.
Wejdź w wir wydarzeń nocnego pościgu i przepraw się przez rwąca rzekę, myl tropy psom tropiącym, ufaj swoim i nie oglądaj za siebie.
Przyjdź i zobacz czy ukończysz zadanie …
Misja rozpocznie się 29 stycznia o godzinie 18.00 czasu Greenwich. Miejsce spotkania: Teatr w Oknie. Nie spóźnij się.
Co gdyby jeden człowiek mógł zmienić bieg historii? Co gdyby jeden człowiek mógł ocalić życie wielu? Co gdyby istniał bohater, ale jego głos pozostał niemy? Co gdyby zmaganie z obojętnością znalazło swoją kontynuację 60 lat później?
Świat dramatu „Zupa rybna w Odessie” to świat, w którym blizny Karskiego naprawdę zasługują na miano blizn wolności. W którym fakt ten jest niepodważalny. Fabuła spektaklu jest na przemian prawdziwa lub zmyślona; wzruszająca lub cyniczna, ale zawsze głęboko intrygująca.
Czy masz w sobie odwagę żeby dokończyć Misję Karskiego? A może napiszesz własną opowieść…
ZUPA RYBNA W ODESSIE | wg. Szymona Bogacza
Występuje: Sebastian Ryś
Reżyseria: Julia Mark
Ruch sceniczny: Piotr Świtalski
Monodram zdobył Nagrodę Główną festiwalu „Strzała Północy”, nagrodę Jury „Solo” OSTJA oraz nagrodę główną Tyskich Spotkań Teatralnych.
SEBASTIAN RYŚ urodził się we Wrocławiu w 1986 roku, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Aktor, wrażliwy interpretator romantycznych bohaterów. Zadebiutował jeszcze podczas studiów rolą Stanisława Ignacego Witkiewicza w autorskim przedstawieniu Andrzeja Marii Marczewskiego „Witkacy jest do X-tej” z muzyką Marka Dyjaka. Współpracował z Teatrem Nowym w Słupsku i Teatrem Polskim w Warszawie. W Płockim Teatrze Dramatycznym dał się poznać jako S.B. w spektaklu Szymona Bogacza „Trzech mężczyzn w różnym wieku”, a także tytułowym „Hamletem” W. Szekspira. Gościnnie występuje w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Na swoim koncie ma role filmowe i serialowe. W poszukiwaniu swoich bohaterów sięga do teatru radiowego oraz do krótkometrażowych własnych produkcji.

Bilety: 18 zł (U), 27 zł (N) do kupienia na:

https://teatrwoknie.interticket.pl/program/zupa-rybna-w-odessie-sebastian-rys-6897

Aktualne informacje w wydarzeniu FB: https://fb.me/e/1kMIkln0i

  • Rodzaj: Monoteatr,Spektakl
  • Data: 29 stycznia 2022 - 18:00 - 19:00
  • Miejsce:Gdańsk

Dodaj Komentarz

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024