Wróć do wszystkich Wydarzeń

ZIMOWE ZATRZYMANIE. Tradycyjne pieśni świąteczne | prow. Daria Fedde

niedziela, 18 grudnia 2022
aut. grafiki: Daria Fedde
Kolędowanie to nieodłączna tradycja wspólnego śpiewania we wielu krajach. Repertuar jest szeroki i ciągle się powiększa. Ale są takie pieśni, które z czasem są zapominane i mniej popularne. Chcielibyśmy je Wam przekazać.
18 grudnia spotkajmy się na wyśpiewywaniu pieśni okalających święta. Atmosfera będzie radosna, świąteczna i absolutnie otwarta. Zapraszamy WSZYSTKICH chętnych – jak to zwykle u nas bywa – niezależnie od przynależności kulturowej, etnicznej czy religijnej. Nie jest istotne, czy śpiew jest dla Ciebie czymś obcym i nowym, czy jesteś doświadczonym wokalistą. Tu liczy się wspólne, wielogłosowe śpiewanie w duchu otwartości i uśmiechu.
Wszystkiego Was nauczymy od początku. Teksty będą wydrukowane, przeprowadzimy relaksację, ćwiczenia oddechowe, a następnie nauczymy się śpiewania pieśni we wszystkich głosach tak, by zbudować jedność.
Zajęcia będą trwały 3 godziny z jedną dłuższą przerwą.
Prowadząca to DARIA FEDDE – absolwentka trzech fakultetów na Uniwersytecie Gdańskim: archeologia, etnofilologia kaszubska oraz krajoznawstwo i turystyka historyczna. Śpiewa od ponad 20 lat, jest współzałożycielką zespołu Vatra – Pieśni Tradycyjne. Udziela się kulturowo i wolontariacko, ukończyła Konserwatorium Teatralne Korkoro, występowała w teatrze improwizacji Młode Impro, śpiewała w Chojnickim Chórze Kameralnym oraz w Akademii Laboratorium Pieśni. W 2022 roku otrzymała tytuł Ambasadorki Kultury Pomorza. Jest z wykształcenia nauczycielką języka i kultury kaszubskiej, potrafi przekazać wiedzę i dzielić się doświadczeniem. Jej celem jest promowanie pieśni tradycyjnych z różnych regionów świata, poznawanie lokalnych kultur oraz dzielenie się radością ze śpiewu, także w wielogłosie.
Kiedy się spotkamy? 18 grudnia w godzinach 15:00-18:00.
Liczba miejsc jest ograniczona, bilety (30 zł) będzie można nabyć już niebawem w przedsprzedaży na stronie: https://teatrwoknie.interticket.pl/ oraz na miejscu w Teatrze w Oknie (pod warunkiem wolnych miejsc).
Zapraszamy śpiewająco 🙂
———————————–
autorka akwareli: Daria Fedde
  • Rodzaj: Warsztaty
  • Data: 18 grudnia 2022 - 15:00 - 18:00
  • Miejsce:Gdańsk

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024