Wróć do wszystkich Wydarzeń

„Wybór” performens Kaliny Wojciechowicz – Noc Muzeów 2024

sobota, 18 maja 2024
Performens Kaliny Wojciechowicz pt. „Wybór” wynika z potrzeby zatrzymania się i głębokiej refleksji nad wyborami, które zgodnie z efektem motyla mogą wpłynąć na nasze dalsze życie.
Wydarzenie podczas Nocy Muzeów jest rezultatem warsztatów z artywizmu, które odbyła w Brukselii, po tym jak dostała się na open call, o którym dowiedziała się przypadkiem. Doświadczenia, jakie tam zdobyła, dały jej odwagę i natchnęły do dalszych artywistycznych działań, których efektem jest performans oraz zawiązanie Kolektywu Wywrotki.
Projekt powstał w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej ASP w Gdańsku pod opieką profesora Roberta Florczaka oraz Michała Garnowskiego i w ramach akcji Pop the Vote, organizowanej przez Culture Action Europe, Artivist Network oraz współfinansowanej przez Parlament Europejski.
Wydarzenie odbędzie się w Teatrze w Oknie, który jest unikatową przestrzenią dla sztuki w sercu Gdańska, przy ul. Długiej 50/51. Performens będzie miał miejsce w oknach Teatru wychodzących na ulicę.
Kalina Wojciechowicz urodziła się w 1998 roku w mieście wolności – Gdańsku. Zafascynowana ruchomym obrazem, ukończyła studia licencjackie na kierunku Wiedza o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Oddana malarstwu, kontynuowała studia magisterskie na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w tym samym mieście. W międzyczasie podjęła wyzwanie wymiany w ramach programu Erasmus+ w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Hadze w Holandii. Znajdując wspólny język z muzykami i aktywistami, współpracowała przy wielu projektach multimedialnych z innymi artystami i myślicielami. Wizjonerka szukająca rozwiązań na lepszą przyszłość i wartościowych pomysłów, którymi mogłaby się dzielić za pomocą języka wizualnego.
  • Rodzaj: Sztuka
  • Data: 18 maja 2024 - 22:00 - 23:00
  • Miejsce:Gdańsk
  • Czas trwania:60 min.

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024