Wróć do wszystkich Wydarzeń

Rozkwit! Warsztaty makramy z motywem floralnym

niedziela, 20 marca 2022
Witamy wiosnę – fizycznie, symbolicznie i na płaszczyźnie metaforycznej. Biorąc pod uwagę rzeczywistość wokół nas, to tytuł warsztatu nabrał nowego znaczenia – ROZKWIT pokoju i nadziei będzie naszą intencją. Wiodącym tematem naszego spotkania są zaś kwiaty. Nauczymy się je tworzyć ze sznurka, a następnie wpleciemy we florystyczną kompozycję makramową. Nie musisz mieć doświadczenia w makramie, wszystkiego nauczę Cię od podstaw.
Makrama to starożytna technika tworzenia ze sznurka bez użycia drutów, szydełka czy kleju. Znajomość dosłownie kilku rodzajów splotów rozwija przed nami niemal nieskończone możliwości. Wystarczy znaleźć chwilę dla siebie i puścić wodze fantazji! Na warsztacie odnajdziesz miejsce relaksu, rozwoju, inspiracji i dzielenia się radością, jaką daje twórcza zabawa ze sznurkami.
Będziemy pracować na wysuszonym i oczyszczonym drewnie z morza, naturalnie wyrzeźbionym i zaimpregnowanym przez Bałtyk. Znajdziesz tu także wybór różnych kolorów bawełnianych sznurków 3 mm, idealnych do tworzenia floralnych wzorów.
Co jeszcze czeka Cię na warsztatach?
* radość kreacji
* pozytywna energia
* tona wiedzy, wsparcie i inspiracja
* satysfakcja z nabytych umiejętności
* rozgrzewająca herbatka i małe co nieco
Spotykamy się w Teatrze w Oknie, w sercu Gdańska. Warsztaty potrwają 4 godziny.
Koszt 140 zł zawiera w sobie wszystkie potrzebne materiały. 10% dochodu z biletów zostanie przeznaczone na wsparcie działań Polskiej Akcji Humanitarnej na Ukrainie.
Bilety: https://teatrwoknie.interticket.pl/…/rozkwit-warsztaty…
Ilość miejsc jest ograniczona do 12.
W teatrze obowiązuje reżim sanitarny dostosowany do obecnych przepisów.
Kilka słów o mnie:
Mam na imię Dorota, z wykształcenia jestem historyczką sztuki i kulturoznawczynią, na co dzień pracuję w teatrze, a makramy wyplatam hobbystycznie od ponad dwóch lat. Jak się zaczęło? Poszłam na warsztaty i… przepadłam:). Makrama okazała się dla mnie remedium na otaczający chaos, sposobem na wyciszenie się, medytacją w ruchu. Tworzę formy inspirowane naturą, kocham las i morze. Bałtyk to dla mnie miejsce oddechu, energetycznego wyrównania i inspiracji. W tym duchu całkiem niedawno założyłam na FB i IG blog @knotondriftwood, do śledzenia którego serdecznie Cię zapraszam!
FB: https://fb.me/e/1r4kwJxow
  • Rodzaj: Rękodzieło,Warsztaty
  • Data: 20 marca 2022 - 11:00 - 15:00
  • Miejsce:Gdańsk
  • Czas trwania:240

Dodaj Komentarz

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024