Wróć do wszystkich Wydarzeń

Oksfordzki kurs mindfulness dla zabieganych FPFW

poniedziałek, 21 listopada 2022
Prawdziwie odkrywcza podróż polega nie na szukaniu nowych krajobrazów, lecz na zyskaniu nowych oczu.
~ Marcel Proust
Zapraszamy serdecznie na 8 tygodniowy kurs mindfulness dla zabieganych, czyli program FPFW – Finding Peace in a Frantic World (Jak Znaleźć Spokój w Pędzącym Świecie).
FPFW jest to kurs, który w ustrukturyzowany, przemyślany i niezwykle angażujący sposób wprowadza w praktykę uważności. Został stworzony w Oxford Mindfulness Centre przy wydziale psychiatrii Uniwersytetu Oksfordzkiego na podstawie bestsellerowej książki współautorstwa profesora Marka Williamsa. Kurs jest regularnie prowadzony dla polityków w brytyjskim parlamencie oraz dla studentów Uniwersytetu w Oksfordzie. Został stworzony w oparciu najnowsze badania z zakresu neurobiologii oraz curriculum oksfordzkiego kursu MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) i dostosowany dla potrzeb szerszego kręgu odbiorców poza kontekstem klinicznym (np. uniwersytety, korporacje). W stosunku do MBCT sesje FPFW oraz praktyki domowe są krótsze i nakierowane szczególnie na budowanie odporności na stres, promowanie równowagi psychicznej, wspieranie koncentracji.
Kurs obejmuje 8 sesji po 75 minut odbywających się raz w tygodniu i zakłada 45 minut codziennej praktyki w domu z nagraniami.
Tematy cotygodniowych spotkań:
1. Uwolnij się spod władzy autopilota.
2. Zamieszkaj w ciele.
3. Mysz w labiryncie.
4. Wyjście z fabryki plotek.
5. Świadome zwrócenie się ku trudnościom.
6. Uwięzienie w przeszłości, czy życie w teraźniejszości?
7. Kiedy przestałaś/eś tańczyć?
8. Twoje nieokiełznane i nieocenione życie.
Jak wygląda sesja?
Kurs FPFW jest procesem praktycznym, w którym kładziemy nacisk na doświadczenie i wgląd, a nie teorię. Fundamentalnym aspektem programu jest pogłębianie pracy z umysłem poprzez regularną praktykę w domu (z nagraniami) pomiędzy sesjami oraz proces dopytywania w grupie pozwalający pogłębić doświadczenie wprowadzanych praktyk. Każde spotkanie rozpoczyna krótka praktyka prowadzonej medytacji, po której następuje wspólna refleksja (contemplative inquiry) nad tym, czego doświadczyliśmy w trakcie praktyki. Omawiamy praktykę domową. Często w trakcie sesji pojawiają się ćwiczenia poznawcze. Na końcu prezentujemy pracę domową na kolejny tydzień.
Więcej o kursie wraz z opiniami uczestników znajdziesz pod linkiem:
CZAS
8 poniedziałkowych wieczorów od 21 listopada (z wyłączeniem 26 grudnia)
godz. 19:45 – 21:00
PROWADZĄCA
Krysia Rybińska
– nauczycielka oksfordzkich 8 tyg. kursów mindfulness Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (Mindfulness Based Cognitive Therapy – MBCT) oraz FPFW (Mindfulness: Finding PEace in a Frantic World) certyfikowana przez Oxford Mindfulness Foundation;
– nauczycielka 8 tyg. kursów Życia Opartego na Uważności (Mindfulness Based Living Course – MBLC) certyfikowana przez Mindfulness Association;
– E-RYT® (Experienced Registered Yoga Teacher);
– YACEP® (Yoga Alliance Continuing Education Provider);
Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj:
CENA
690 zł (w cenie podręcznik kursu Mindfulness: Jak Znaleźć Spokój w Pędzącym Świecie)
INFORMACJE I ZAPISY
kursy.mindfulness@gmail.com
tel. +48 510 672 569
  • Rodzaj: Warsztaty
  • Data: 21 listopada 2022 - 19:45 - 21:00
  • Miejsce:Gdańsk

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024