Wróć do wszystkich Wydarzeń

MONOTEATR: Dariusz Kowalski „Jeszcze słowo”

sobota, 20 sierpnia 2022

Jeszcze słowo to wyprawa w głąb poetyckiego świata Cypriana Norwida. Zaskakująca. Pełna przygód i nagłych zwrotów akcji. Niezwykła, tak jak niezwykłe było życie poety, zwanego nie bez powodu czwartym wieszczem. Bogactwo jego myśli i doświadczeń dzięki niebywałemu poetyckiemu talentowi  jest do dziś źródłem głębokiej refleksji nad światem, życiem, sensem istnienia. W aktorskiej interpretacji poetyckie słowo Norwida ożywa, zaczyna brzmieć, zyskuje ciało, pulsuje tętnem żywej krwi. Co najważniejsze dostajemy do ręki klucz do norwidowskiej enigmy.  Pozorna zawiłość  zostaje rozwikłana, otwiera się księga  ludzkiego serca. Aktualność tego przekazu  jest zaskakująca. Przeglądamy się w nim jak w lustrze. Całość wzbogacona jest niezwykłym brzmieniem wspaniałego instrumentu liry korbowej, która ożywając w rękach Joachima Mencla bogactwem muzycznych barw, tworzy nie tylko tło dla recytacji Dariusza Kowalskiego, ale wprowadza nas w świat nieznanych dotąd dźwięków. Jeszcze słowo  to spektakl , koncert,  podróż.
●●●
Reżyseria: Dariusz Kowalski
Wykonuje: Dariusz Kowalski
Na podstawie wierszy Cypriana Kamila Norwida
Muzyka: Joachim Mencel
●●●
Przed spektaklami zapraszamy na spotkania wprowadzające, a po ich zakończeniu na rozmowy z twórcami. Wszystkie wydarzenia są BEZPŁATNE.
●●●
Spektakl realizowany jest w ramach projektu „MONOTEATR: Mistrzowie słowa w oknach”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje, Edycja 2022
Organizator: Teatr w Oknie, Fundacja Theatrum Gedanense
Partner: Gdański Teatr Szekspirowski

Sponsor: Browar Amber 

●●●

fot. Piotr Babisz

  • Rodzaj: Monoteatr
  • Data: 20 sierpnia 2022 - 19:30 - 21:30
  • Miejsce:Gdansk
  • Czas trwania:120 min.

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024