Wróć do wszystkich Wydarzeń

Makramowy krąg – warsztaty makramy dla początkujących

sobota, 19 marca 2022
Na Waszą prośbę – oto trzecia edycja warsztatów makramy dla początkujących:
Warsztaty te powstały z potrzeby stworzenia miejsca relaksu, rozwoju, inspiracji i dzielenia się radością, jaką daje twórcza praca ze sznurkami. Makrama to starożytna (znana już Asyryjczykom) technika tworzenia ze sznurka bez użycia drutów, szydełka czy kleju. Znajomość dosłownie kilku rodzajów splotów rozwija przed nami niemal nieskończone możliwości.
Na warsztacie nauczysz się podstawowych węzłów używanych w technice makramy, dzięki którym samodzielnie wykonasz modną ozdobę ze sznurka do powieszenia w swoim wnętrzu lub też kwietnik według swojego zamysłu. Podstawy które Ci przekażę, wystarczą do stworzenia w przyszłości wielu różnorodnych form (wiszących makram, kwietników, świeczników, bieżników, biżuterii, lamp itp.) jak również do kontynuowania swojego rozwoju i nauki trudniejszych projektów. Wystarczy znaleźć chwilę dla siebie i puścić wodze fantazji! Tak, wiem doskonale że z tym pierwszym jest czasem nie lada problem… właśnie dlatego zapraszam Cię na trzygodzinny chillout z muzyką i sznurkiem w rękach.
Będziemy pracować na wysuszonym i oczyszczonym drewnie z morza, naturalnie wyrzeźbionym i zaimpregnowanym przez Bałtyk. Na warsztatach znajdziesz też wybór wielu kolorów bawełnianych sznurków, pozwalających wyrazić siebie w zdecydowanych lub stonowanych barwach, adekwatnie do charakteru, nastroju lub kolorystyki twojego wnętrza.
Co jeszcze czeka Cię na warsztatach?
* radość kreacji
* pozytywna energia
* tona wiedzy, wsparcie, doradztwo i inspiracja
* satysfakcja z nabytych umiejętności
* pogaduchy i nowe znajomości
* rozgrzewająca herbatka i małe co nieco
Warsztat potrwa 3,5 godziny – do godz. 16:30. Koszt 120 zł zawiera w sobie wszystkie potrzebne materiały.
10% dochodu z biletów zostanie przeznaczone na wsparcie działań Polskiej Akcji Humanitarnej na Ukrainie.
Bilety: https://teatrwoknie.interticket.pl/program/makramowy-krag-warsztaty-makramy-dla-poczatkujacych-7000
Ilość miejsc jest ograniczona do 12. W teatrze obowiązuje reżim sanitarny dostosowany do obecnych przepisów.
Kilka słów o mnie:
Mam na imię Dorota, z wykształcenia jestem historyczką sztuki i kulturoznawczynią, na co dzień pracuję w teatrze, a makramy wyplatam hobbystycznie od ponad dwóch lat. Jak się zaczęło? Poszłam na warsztaty i… przepadłam:). Makrama okazała się dla mnie remedium na otaczający chaos, sposobem na wyciszenie się, medytacją w ruchu. Tworzę formy inspirowane naturą, kocham las i morze. Bałtyk to dla mnie miejsce oddechu, energetycznego wyrównania i inspiracji. W tym duchu całkiem niedawno założyłam na FB i IG blog @knotondriftwood, do śledzenia którego serdecznie Cię zapraszam!
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/313248480838216/?ref=newsfeed
  • Rodzaj: Rękodzieło,Warsztaty
  • Data: 19 marca 2022 - 13:00 - 16:30
  • Miejsce:Gdańsk
  • Czas trwania:210

Dodaj Komentarz

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024