Wróć do wszystkich Wydarzeń

Makramowy krąg – warsztaty makramy dla początkujących | Knot on driftwood

sobota, 11 czerwca 2022

Warsztaty te powstały z potrzeby stworzenia miejsca relaksu, rozwoju, inspiracji i dzielenia się radością, jaką daje twórcza praca ze sznurkami. Makrama to starożytna (znana już Asyryjczykom) technika tworzenia ze sznurka bez użycia drutów, szydełka czy kleju. Znajomość dosłownie kilku rodzajów splotów rozwija przed nami niemal nieskończone możliwości.

Na warsztacie nauczysz się podstawowych węzłów używanych w technice makramy, dzięki którym samodzielnie wykonasz modną ozdobę ze sznurka do powieszenia w swoim wnętrzu lub też kwietnik według swojego zamysłu. Podstawy które Ci przekażę, wystarczą do stworzenia w przyszłości wielu różnorodnych form (wiszących ozdób, kwietników, świeczników, bieżników, biżuterii, lamp itp.) jak również do kontynuowania swojego rozwoju i nauki trudniejszych projektów. Wystarczy znaleźć chwilę dla siebie i puścić wodze fantazji! Tak, wiem doskonale że z tym pierwszym jest czasem nie lada problem… właśnie dlatego zapraszam Cię na ponad trzygodzinny chillout z muzyką i sznurkiem w rękach.

Będziemy pracować na wysuszonym i oczyszczonym drewnie z morza, naturalnie wyrzeźbionym i zaimpregnowanym przez Bałtyk. Na warsztatach znajdziesz też wybór wielu kolorów bawełnianych sznurków, pozwalających wyrazić siebie w zdecydowanych lub stonowanych barwach, adekwatnie do charakteru, nastroju lub kolorystyki Twojego wnętrza.

Co jeszcze czeka Cię na warsztatach?
* radość kreacji
* pozytywna energia
* sporo wiedzy, wsparcie, doradztwo i inspiracja
* satysfakcja z nabytych umiejętności
* pogaduchy i nowe znajomości
* herbatka i małe co nieco

Spotykamy się w kameralnej przestrzeni gdańskiego Teatru w Oknie. Warsztat potrwa 3,5 godziny – do godz. 16:30. Koszt 130 zł zawiera w sobie wszystkie potrzebne materiały. Ilość miejsc jest ograniczona do 12.

Bilety do kupienia na: https://teatrwoknie.interticket.pl/program/makramowy-krag-warsztaty-makramy-dla-poczatkujacych-7278

Kilka słów o mnie:
Mam na imię Dorota, z wykształcenia jestem historyczką sztuki i kulturoznawczynią, na co dzień pracuję w teatrze, a makramy wyplatam hobbystycznie od ponad dwóch lat. Jak się zaczęło? Poszłam na warsztaty i… przepadłam:). Makrama okazała się dla mnie remedium na otaczający chaos, sposobem na wyciszenie się, medytacją w ruchu. Tworzę formy inspirowane naturą, kocham las i morze. Bałtyk to dla mnie miejsce oddechu, energetycznego wyrównania i inspiracji. W tym duchu całkiem niedawno założyłam na FB i IG blog @knotondriftwood, do śledzenia którego serdecznie Cię zapraszam!

  • Rodzaj: Rękodzieło,Warsztaty
  • Data: 11 czerwca 2022 - 13:00 - 16:30
  • Miejsce:Gdańsk

Dodaj Komentarz

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024