Wróć do wszystkich Wydarzeń

Makramowy krąg – warsztaty dla początkujących | Knot on driftwood

niedziela, 26 lutego 2023
🦋 Warsztaty te powstały z potrzeby stworzenia miejsca relaksu, rozwoju, inspiracji i dzielenia się radością, jaką daje twórcza praca ze sznurkami. Makrama to starożytna (znana już Asyryjczykom) technika tworzenia ze sznurka bez użycia drutów, szydełka czy kleju. Znajomość dosłownie kilku rodzajów splotów rozwija przed nami niemal nieskończone możliwości.
🧵 Podstawy które Ci przekażę, wystarczą do stworzenia w przyszłości wielu różnorodnych form (wiszących ozdób, kwietników, dywaników, bieżników, biżuterii, lamp, zasłon, poduszek, torebek itp.) jak również do kontynuowania swojego rozwoju i nauki trudniejszych projektów. Wystarczy znaleźć chwilę dla siebie i puścić wodze fantazji! Tak, wiem doskonale że z tym pierwszym jest czasem nie lada problem… właśnie dlatego zapraszam Cię na 3,5-godzinny chillout z muzyką i sznurkiem w rękach.
🐚 Będziemy pracować na wysuszonym i oczyszczonym drewnie z morza, naturalnie wyrzeźbionym i zaimpregnowanym przez Bałtyk. Na warsztatach znajdziesz też wybór wielu kolorów sznurków, pozwalających wyrazić siebie w zdecydowanych lub stonowanych barwach, adekwatnie do charakteru, nastroju lub kolorystyki Twojego wnętrza. Przygotowane sznurki są w 100% z bawełny z recyklingu ♻️ polskiego producenta.
🌱 Nie masz żadnego doświadczenia? Wszystkiego Cię nauczę, pokieruję i wyjaśnię. Na początku warsztatów opowiem Ci o makramie oraz o gatunkach sznurków, ponieważ ich rodzaj, jakość i grubość mają znaczenie dla przebiegu i efektu naszej pracy. Pracując na bazowym wzorze nauczysz się podstawowych węzłów używanych w technice makramy, dzięki którym samodzielnie wykonasz modną ozdobę do powieszenia w swoim wnętrzu lub też kwietnik według swojego zamysłu. Końcowa część warsztatów pozwoli uwolnić Twoją wyobraźnię… Uplecioną makramę oczywiście zabierzesz ze sobą do domu.
🧶 Jeśli więc szukasz odskoczni, twórczej przestrzeni i odprężenia, mam nadzieję, że znajdziesz je właśnie tutaj. Nabyte umiejętności otworzą Ci drogę do bardziej zaawansowanych dekoracji – pozwolą w przyszłości wykonać unikatowe prezenty dla bliskich lub ozdobić swoją przestrzeń i wprowadzić do niej styl boho.
Co czeka Cię na warsztatach?
✔️ radość kreacji
✔️ pozytywna energia
✔️ wiedza, wsparcie, doradztwo i inspiracja
✔️ satysfakcja z nabytych umiejętności
✔️ pogaduchy i nowe znajomości
✔️ aromatyczna herbata, kawa i małe co nieco
👉 Spotykamy się w kameralnej przestrzeni gdańskiego Teatru w Oknie 26 lutego o 14:00. Warsztat potrwa 3,5 godziny.
Koszt 160 zł zawiera w sobie wszystkie potrzebne materiały.
Ilość miejsc jest ograniczona do 10.
Bilety można kupić poprzez stronę: https://teatrwoknie.interticket.pl/program/makramowy-krag-warsztaty-makramy-dla-poczatkujacych-7278Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszam Cię do kontaktu poprzez wiadomość prywatną: knot.on.driftwood@gmail.com.

Kilka słów o mnie:
Mam na imię Dorota, z wykształcenia jestem historyczką sztuki i kulturoznawczynią, na co dzień pracuję w teatrze, a makramy wyplatam hobbystycznie od ponad trzech lat. Jak się zaczęło? Poszłam na warsztaty i… przepadłam:). Makrama okazała się dla mnie remedium na otaczający chaos, sposobem na wyciszenie się, medytacją w ruchu. Tworzę formy inspirowane naturą, kocham las i morze. Bałtyk to dla mnie miejsce oddechu, energetycznego wyrównania i inspiracji. W tym duchu założyłam na FB i IG blog @knotondriftwood, do śledzenia którego serdecznie Cię zapraszam!
  • Rodzaj: Rękodzieło,Warsztaty
  • Data: 26 lutego 2023 - 14:00 - 17:30
  • Miejsce:Gdańsk

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024