Wróć do wszystkich Wydarzeń

Kołodziej / Cybulka /Sikorski | scena letnia TwO

Trio Doroty Kołodziej, Marzeny Cybulki i Nikodema Sikorskiego gra muzykę z pogranicza jazzu, muzyki poetyckiej i muzyki alternatywnej. Podczas koncertu usłyszycie klasyki polskiej muzyki z dobrym tekstem (Osiecka, Komeda, Banaszak, Bem), a także jazzowe standardy w akustycznych wersjach. To nadmorskie spotkanie wypełni się melodyjnością, bogactwem muzycznych nastrojów, improwizacją zarówno wokalną jak i instrumentalną. A wszystko po to, by wspólnie z Państwem celebrować moment, w którym muzyka połączy w jeden świat muzyków i odbiorców.
To czego możecie się spodziewać to zestawienie emocjonalnego głosu wokalistki o szerokim spektrum barw oraz nasycenia, zestawionych z około jazzowymi harmoniami i przede dobrego kontaktu z publiczności oraz otwartości na spotkania z „nieznajomymi”.
Do zobaczenia w Oknie!

O muzykach:
Dorota Kołodziej – wokalistka i aktorka teatralna. W latach 2010-2022 ściśle związana z kultowym teatrem Gardzienice, gdzie jako aktorka protagonistka kreuje role wokalno- aktorskie we wszystkich spektaklach w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego na scenach w Polsce i na Świecie (Teatr Polski w Warszawie, Teatr Powszechny w Warszawie, Narodowy Teatr Stary w Krakowie, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Opera Narodowa w Teheranie, Gesher Theatre w Tel Awiwie, amfiteatry w Grecji i Hiszpanii). W marcu 2017 roku odznaczona Medalem Marszałka Województwa Lubelskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za szczególne zasługi dla Kultury. Równolegle do pracy teatralnej związana głównie ze środowiskiem muzycznym z Wrocławia i Trójmiasta. Współpracuje z Golden Gate String Quartet z Gdańska.
www.dorotakolodziej.com

Marzena Cybulka – gitarzystka basowa, kontrabasistka, autorka muzyki i słów. Absolwentka studiów licencjackich na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary basowej oraz absolwentka Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II-go stopnia. W 2007 r. rozpoczęła pracę w teatrze muzycznym Capitol we Wrocławiu, grając do spektaklu „Operetka” (reż. Michał Zadara, muz. Leszek Możdżer). Współpraca ta rozszerzyła się wkrótce o kolejne produkcje. Na swoim koncie ma współpracę takimi artystami jak: Leszek Możdżer, Mieczysław Szcześniak, Krzesimir Dębski, Mike Russel, Artur Lesicki, Małgorzata Ostrowska, Mateusz Ziółko, Kasia Wilk, Felicjan Jędrzejczak, Igor Herbut, Robert Janowski, Kamil Bednarek. Współpracuje z Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective. Jest autorką muzyki i producentką spektaklu w formie słuchowiska JAZZOBAJANIE – Bajka o Dzielnej Di. Zdobywczyni wyróżnień na dwóch prestiżowych konkursach w Polsce: Krokus Jazz Festiwal i Azoty Tarnów Jazz Contest. Wspólnie z Dorotą Kołodziej i Michałem Wilczyńskim współtworzy zespół Mundinova, z którym nagrała dwa autorskie albumy.
www.marzenacybulka.pl

Nikodem Sikorski – pianista, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracuje z takimi wykonawcami jak Kasia Popowska, Basia Dratwińska, Tosteer czy Mav. Członek orkiestry Teatru Muzycznego w Łodzi. Na co dzień prowadzi własne studio nagraniowe, gdzie tworzy i realizuje różne stylistycznie produkcje, od jazzu po rap.

WSTĘP WOLNY (zrzutka dla muzyków do kapelusza).

Sponsorzy sceny letniej TwO: Browar Amber, Kameralnie, Port Service.

Kontakt: www.teatrwoknie.pl | FB/IG/YT: @TeatrwOknie | teatrwoknie@ftg.pl | +48 533793100

  • Rodzaj: Koncert
  • Data:
  • Miejsce:Gdańsk
  • Czas trwania:90 min.

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024