Wróć do wszystkich Wydarzeń

EMIGRAH – koncert przed TwO

piątek, 9 lipca 2021
Emigrah
Emigrah tworzą trójmiejscy artyści, których połączyła fascynacja sceną world music. Zespół prezentuje dialog międzykulturowy, wykorzystując utwory zebrane podczas podróży po różnych zakątkach świata; poprzez muzykę stara się poznawać kultury, a zarazem odkrywać swoją tożsamość i korzenie. Grupa przedstawia muzykę jako pierwiastek, który nie podlega prawom czasu ani podziałom geograficznym i z szerokim wachlarzem możliwości łączy w sobie to, co na pozór wydaje się być niepołączalne. Zespół swą muzyką udowadnia, że pomiędzy wyznaniami, regionami i językami nie ma barier.
Jednym z charakterystycznych elementów muzyki Emigrah jest śpiew tradycyjny opleciony brzmieniem instrumentów różnego pochodzenia. W twórczości zespołu można również usłyszeć dużą różnorodność rytmów – od rytmów trójdzielnych, charakterystycznych dla polskiej muzyki tradycyjnej, poprzez nieparzyste rytmy bałkańskie, kończąc na inspiracjach arabskimi makamami oraz hinduskimi konnakol. Grupa od 2019 roku poszukuje nowych brzmień poprzez unikatowe połączenie instrumentów całego świata prezentując muzykę tradycyjną w autorskich aranżacjach. Zespół jest ambasadorem zarówno słowiańskiej, jak i wschodniej muzyki.
Podczas koncertu będziecie nas mogli wspomóc grosikami wdzięczności do kapelusza, które zostaną przeznaczone na nagranie pierwszej płyty Emigrah. Do zobaczenia na Głównym Mieście!
SKŁAD EMIGRAH:
Joanna Chęcińska-Mystkowska – wokal, śpiew tradycyjny, ney
Xenia Uranova – bębny obręczowe, cajon, perkusjonalia, śpiew, instrumenty archaiczne
Maria Kraik – akordeon, gitara, santur, śpiew
Weronika Patalon – skrzypce, śpiew
Jędrzej Jakubowski – perkusja, darbuka, perkusjonalia, śpiew
Filip Arasimowicz – kontrabas, śpiew
Informacje: teatrwoknie@ftg.pl, +48 533793100, FB/IG/YT: @TeatrwOknie
  • Rodzaj: Koncert
  • Data: 9 lipca 2021 - 19:00 - 19:00
  • Miejsce:Gdańsk

Dodaj Komentarz

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024