Wróć do wszystkich Wydarzeń

ECHA. Spotkanie w pieśni | prow. Daria Fedde

6 kwietnia 2022, 18:30 - 25 stycznia 2023, 20:30
Pieśni tradycyjne są ponadczasowe. Ich moc leży w pierwotności, spontaniczności i ładunku emocjonalnym, są wyjątkowym łącznikiem między przeszłością a teraźniejszością oraz antidotum na pośpiech współczesnej cywilizacji. Wspólne praktykowanie oraz słuchanie śpiewu sprzyja „zatrzymaniu” w czasie, refleksji, relaksacji, przełamaniu barier, otwarciu się i pobudzeniu naturalnej muzyczności. Jest niezastąpione zarówno w aspekcie funkcjonowania w grupie, jak również samorozwoju – daje bowiem siłę i wolność w wyrażaniu siebie. Kiedyś pieśni stanowiły nieodłączny element rytmu życia i śpiewane były przy każdej okazji; współcześnie zapomina się o wartości śpiewu i jego wpływie na człowieka, coraz trudniej jest nam używać możliwości naszego głosu…
Zapraszamy więc na spotkania w pieśni! Dedykowane są one każdemu, kto chciałby zmierzyć się z potencjałem swoich głosowych możliwości w oparciu o tradycyjne pieśni z różnych regionów świata. Do udziału zachęcamy zarówno osoby początkujące, jak i kontynuujące swoją przygodą z głosem. Poprzez ćwiczenia relaksacyjne, oddechowe oraz głosowe będziemy wyzwalać swój naturalny, swobodny i niewymuszony głos oraz cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi ze wspólnego, wielogłosowego śpiewu.
Prowadząca grupę:
DARIA FEDDE – absolwentka trzech fakultetów na Uniwersytecie Gdańskim: archeologia, etnofilologia kaszubska oraz krajoznawstwo i turystyka historyczna, zdobywczyni tytułu Ambasadorki Kultury Pomorza 2022. Śpiewa od ponad 20 lat, jest współzałożycielką zespołu Vatra – Pieśni Tradycyjne. Udziela się kulturowo i wolontariacko, ukończyła Konserwatorium Teatralne Korkoro, występowała w teatrze improwizacji Młode Impro, śpiewała w Chojnickim Chórze Kameralnym oraz w Akademii Laboratorium Pieśni. Jest z wykształcenia nauczycielką języka i kultury kaszubskiej, potrafi przekazać wiedzę i dzielić się doświadczeniem. Jej celem jest promowanie pieśni tradycyjnych z różnych regionów świata, poznawanie lokalnych kultur oraz dzielenie się radością ze śpiewu, także w wielogłosie.
Zajęcia rozpoczynają się 6 kwietnia 2022 i będą się odbywać w co drugą środę o godzinie 18:30. Spotkania potrwają około 2 godzin.
Składka za każde zajęcia wynosi 20 zł. Można po prostu przyjść lub wcześniej wysłać wiadomość pod adresem e-mail: echatradycji@gmail.com, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.
Grafika: Anna Tybel-Chmielewska
  • Rodzaj: Warsztaty
  • Data: 6 kwietnia 2022 - 18:30 25 stycznia 2023 - 20:30
  • Miejsce:Gdańsk
  • Czas trwania:120

Dodaj Komentarz

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024