Wróć do wszystkich Wydarzeń

DESTRUKCJE

poniedziałek, 17 maja 2021

Destrukcja jest przeciwieństwem kreacji; proces niszczenia jest odwrotnością tworzenia. Awangarda dwudziestowieczna szermowała burzycielskimi hasłami, będącymi wyrazem buntu przeciw tradycji, choć jej praktyka artystyczna była bardziej zachowawcza. Destrukcja używana jako strategia w sztuce rozszerzała paradoksalnie repertuar gestów twórczych, manifestując bądź niezgodę na zastane status quo, bądź diagnozując i demaskując wszechobecne i nieustanne mechanizmy niszczenia, a niekiedy afirmując erozję czy zniszczenie, jako akty wyzwolenia.

Link do wydarzenia na portalu Facebook: https://fb.me/e/1h5eT1jf6

W dniu spotkania o godzinie 17:50 umieścimy w wydarzeniu Facebook link do spotkania-webinaru odbywającego się na platformie Zoom (link będzie widoczny dla wszystkich osób). Aby usprawnić proces dołączania do spotkania, sugerujemy wcześniej zainstalować program ze strony zoom.us lub zoom-video.pl, nie jest to jednak konieczne. Wydarzenie on-line ma charakter bezpłatny. Liczba uczestników jest ograniczona. Wykład będzie transmitowany na żywo na Facebooku.

Informacje: teatrwoknie@ftg.pl, +48 533793100, FB: @TeatrwOknie

W grafice wykorzystano fragment obrazu „Sportowcy. Suprematystyczne sylwetki sportowców” (1928–32) Kazimierza Malewicza, Fot. Dora Hara

  • Rodzaj: Sztuka,Wykład
  • Data: 17 maja 2021 - 18:00 - 19:30
  • Miejsce:Gdańsk
  • Czas trwania:90 minutes

Dodaj Komentarz

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024