Wróć do wszystkich Wydarzeń

DEHIERARCHIZACJE

poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Wraz z pojawieniem się przed stuleciem na scenie artystycznej awangardy, dotychczasowe hierarchie, tradycyjne modele i obowiązujące normy twórcze zostały podważone. Z kolei rygorystyczna „tradycja awangardowa” uległa zakwestionowaniu w sztuce poawangardowej. Zacieranie granic między sztuką, a tym co nią nie jest, między praktyką artystyczną, a praktyką życiową, zamazywanie różnic między mediami, niechęć do arbitralnych hierarchii i niezmiennych kanonów czy ustalonych reguł stały się swoistymi imperatywami w sztuce współczesnej.

Link do wydarzenia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/1080261922457035

W dniu spotkania o godzinie 17:50 umieścimy w wydarzeniu Facebook link do spotkania-webinaru odbywającego się na platformie Zoom (link będzie widoczny dla wszystkich osób). Aby usprawnić proces dołączania do spotkania, sugerujemy wcześniej zainstalować program ze strony zoom.us lub zoom-video.pl, nie jest to jednak konieczne.

Wydarzenie on-line ma charakter bezpłatny. Liczba uczestników to maksymalnie 100 osób/połączeń. O pierwszeństwie decyduje kolejność logowania.

W grafice wykorzystano fragment obrazu „Sportowcy. Suprematystyczne sylwetki sportowców” (1928–32) Kazimierza Malewicza, Fot. Dora Hara

  • Rodzaj: Sztuka,Wykład
  • Data: 12 kwietnia 2021 - 18:00 - 19:30
  • Miejsce:Gdańsk
  • Czas trwania:90 minut

Dodaj Komentarz

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024