Wróć do wszystkich Wydarzeń

ANAVADA – koncert przed TwO

piątek, 2 lipca 2021
Anavada
ANAVADA – to zespół z Trójmiasta grający muzykę alternatywną. Tworzą go doświadczeni muzycy: songwriterka i wokalistka Aneta Wadowska, basista i aranżer Michał Górecki, perkusista Marcin Kruk oraz gitarzysta Mateusz Grzenkowicz „Biały”. Komponując, zespół czerpie z takich gatunków muzycznych, takich, jak: world music, trip hop, funk, world music, jazz. Niedawno wystąpili na XIV Festiwalu Metropolia Jest Okey.
Podczas koncertu zespół zaprezentuje materiał, który pojawi się na ich debiutanckiej płycie – premiera wiosną 2022 – i nie tylko.
Teksty piosenek ANAVADA opowiadają o intymnej relacji z naturą i ludźmi i są inspirowane wewnetrznymi doświadczeniami oraz podróżami po takich krajach jak: Wietnam, Indie, Walia, Szkocja, skąd liderka zespołu przywiozła instrumenty, które pojawiają się w ich piosenkach.
Wystąpi zespół ANAVADA w składzie:
Aneta Wadowska – wokal, gitara, ukulele
Marcin Kruk – perkusja, perkusjonalia
Michał Górecki – bas, efekty
Mateusz Grzenkowicz – gitara elektryczna, efekty
ANAVADA: „Miłośnicy muzyki! Zabierzemy was w muzyczną wędrówkę po lesie i po mieście. Przytulimy się do drzewa, przysiądziemy nad rzeką, żeby się w niej przejrzeć. Będzie energetycznie i lirycznie.
Od kiedy widzieliśmy się ostatnio w TwO, trochę się u nas wydarzyło:
*powstał wyjątkowy teledysk do singla The River w wykonaniu Zespołu Art Color Ballet: https://www.youtube.com/watch?v=Fe2ZO9W3CMQ
*zagraliśmy dla was na festiwalu Metropolia Jest Okey: https://www.youtube.com/watch?v=PtPp7zEUz8w&t=595s
Zapraszamy do obejrzenia w oczekiwaniu na koncert.
Podczas koncertu będziecie nas mogli wspomóc grosikami wdzięczności do kapelusza, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie płyty, która ma ukazać się wiosną 2022 (tytuł albumu wyjawimy już niebawem).
Do zobaczenia na Głównym Mieście!”
Na zdjęciu: Aneta Wadowska i Art Color Ballet, fot. Agnieszka Glińska
Informacje: teatrwoknie@ftg.pl, +48 533793100, FB/IG/YT: @TeatrwOknie
  • Rodzaj: Koncert
  • Data: 2 lipca 2021 - 19:00 - 20:00
  • Miejsce:Gdańsk

Dodaj Komentarz

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024