Wróć do wszystkich Projektów

MONOTEATR: Mikrokosmos Miedziewskiego

30 cze 2018 - 26 sie 2018
Stanisław Miedziewski, fot. S. Góra
Osobowość. Wizjoner. Mistrz. Detalista. „Żywa legenda”. Ekscentryczny, wymagający i konsekwentny edukator. W znacznej mierze dzięki niemu Słupsk jest określany stolicą monodramów.

Stworzył dziesiątki spektakli w poetyce teatru jednego aktora, a regularność z jaką zdobywają one nagrody na ogólnopolskich i zagranicznych festiwalach, wprawia w pełne szacunku zdziwienie. Energiczny i żywiołowy, często wydaje się młodszy od swoich aktorów. Stanisław Miedziewski obchodził w 2017 roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej i to jemu zadedykowaliśmy przegląd „Mikrokosmos Miedziewskiego” w ramach cyklu MONOTEATR. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy wyśmienitych przedstawicieli sceny monodramu. Spektaklom każdorazowo towarzyszyły rozmowy z ich twórcami.

Stanisław Miedziewski poprowadził także warsztat mistrzowski, skierowany do osób posiadających podstawowe doświadczenie reżyserskie lub aktorskie. Na zakończenie zaprosiliśmy na dyskusję z udziałem ekspertów oraz na film w reż. Piotra Ziębakowskiego, ukazujący różnorodne refleksje osób współpracujących z reżyserem.

Program

scen. i reż. Stanisław Miedziewski, wyk. Caryl Swift 

reż. Stanisław Miedziewski, wyk. Marcin Bortkiewicz

reż. Stanisław Miedziewski, scen. i wyk. Mateusz Nowak 

  reż. Stanisław Miedziewski, wyk. Mirella Rogoza-Biel 

reż. Stanisław Miedziewski, wyk. Michał Studziński 

– warsztaty mistrzowskie ze Stanisławem Miedziewskim 

scen. i reż. Stanisław Miedziewski, wyk. Wioleta Komar 

reż. Stanisław Miedziewski, wyk. Krzysztof Gordon

Cykl Monoteatr

Cykl MONOTEATR jest okazją do bliższego spotkania z najprostszą, a zarazem najtrudniejszą z form teatralnych: monodramem. Od 2016 roku zapraszamy do Teatru w Oknie twórców reprezentujących różnorodne oblicza tej sztuki. MONOTEATR to nie tylko fenomenalne spektakle jednego aktora z Polski i Europy, ale też inspirujące rozmowy z twórcami, debaty z udziałem ekspertów, warsztaty mistrzowskie, wykłady i filmy.

W 2020 roku zainicjowaliśmy także konkurs na monodram, stymulując rozwój twórczości w środowisku TJA w dobie pandemii. Kuratorem naszego cyklu jest Wiesław Geras – człowiek-legenda, od ponad pół wieku spiritus movens teatru jednego aktora w Polsce i na świecie. Dzięki kolejnym tematycznym edycjom, udaje nam się dzielić pasją oraz tworzyć w Teatrze w Oknie jeden z bardziej rozpoznawalnych ośrodków monodramu w Polsce.

Partnerzy & Sponsorzy

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura Dostępna”.

logo-nck
  • Data: 30 cze 2018 - 26 sie 2018
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Opiekunowie projektu:-
  • Czas trwania:-

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024