Wróć do wszystkich

MONOTEATR #wdomu

To ostatnia szansa! Jeszcze tylko przez miesiąc można obejrzeć osiem niebywale różnorodnych produkcji powstałych w ramach konkursu MONOTEATR #wdomu. Zapraszamy i polecamy!

#wdomu to pierwsza edycja MONOTEATRU realizowana w całości na płaszczyźnie wirtualnej i w formie konkursowej. Jej celem było stworzenie, a następnie prezentacja indywidualnych wypowiedzi artystycznych w formie monodramu, które nawiązywały do pandemicznej sytuacji zagrożenia, niepewności, izolacji, kryzysu, zniewolenia, potrzeby afiliacji i nadziei.

Spośród dwudziestu dziewięciu nadesłanych zgłoszeń, jury w składzie: Katarzyna Flader-Rzeszowska, Wiesław Geras i Tomasz Miłkowski dokonało wyboru ośmiu koncepcji monodramów do realizacji. Zwycięskie projekty przez dwa miesiące (sierpień i wrzesień 2020 r.) urzeczywistniały się, przeobrażając w spektakle. Sześć propozycji to efekty współpracy reżysera z aktorem, a dwie to indywidualne kreacje aktorskie. Spektakle zostały nagrane w domach lub w zorganizowanych przez twórców przestrzeniach prywatnych. Ich premiery odbyły się w dniach 12-19 października 2020 r. na kanale YouTube Teatru w Oknie. Partnerem projektu było Narodowe Centrum Kultury w ramach programu #kulturawsieci.

„OFELIA. DZIAŁANIE (NIE)BĘDZIE POTĘPIONE”

reżyseria: Monika Czajkowska / występuje: Joanna Osyda

„PIĘĆ GODZIN Z MARIEM”

reżyseria: Mariusz Orski / występuje: Jolanta Olszewska

„PURGATORIUM”

reżyseria: Paweł Pawlik / występuje: Anna Rakowska

„PATRZ NA MNIE”

reżyseria/występuje: Katarzyna Lewińska

„BASTYL/JA. SPRAWA ŻYCIA I ŚMIERCI”

reżyseria: Andrzej Celiński / występuje: Piotr Rybak

„PORTRET ARTYSTY WSPÓŁCZESNEGO. NA MOTYWACH „CIERPIEŃ MŁODEGO WERTERA” GOETHEGO”

reżyseria: Małgorzata Jakubowska / występuje: Szymon Majchrzak

„”CZTERY POKOJE” – NA OPAK WYWRÓCONE”

reżyseria/występuje: Jagoda Rall

„JESTEM”

reżyseria: Barbara Napieraj / występuje: Bartosz Rułka

© Fundacja Theatrum Gedanense 2009-2024